سنگ قبر شرایط آب و هوا و زمین

بدون دیدگاه

با عرض ادب و احترام و تبریک سال نو با آرزوی صحت و سلامتی هموطنان و با امید به عنایت خداوندی بزرگ انشاله با رعایت دستورات سازمان بهداشت و کمک یکدیگر در مبارزه با ویروس جدید کرونا2019 پیروز شده و این ویروس را شکست بدهیم.فروشگاه یادبود 2 همچون سال گذشته با صدور اطلاعیه های پی در پی سعی خواهد کرد در خصوص آشنایی بیشتر هموطنانی که از انواع سنگ قبر اطلاعات چندانی ندارند ، مطالبی مهم و مفید در اختیارتان قرار بدهیم . امیدواریم این خدمت کوچک در هنگام خرید سنگ قبر به شما یاری رساند. که در این مقاله قصد داریم درباره سنگ مقاوم مزار صحبت کنیم

سنگ مزار در شرایط بارانی و برفی

سنگ قبر از دیرباز در میان مردیم دنیا برای نشان محل دفن و ارتباط بین بازمانده و متوفی مورد استفاده قرار می گرید. در گذشته های دور برای نشان محل دفن و ارتباط بین بازمانده و متوفی مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته های دور برای نشان محل دفن متوفی ، خانواده ها پس از خاکسپاری عزیز از دست رفته خودشان تکه سنگی که نام و شهرت متوفی روی آن سنگ نوشته شده بر بالای مزار قرار می دادند. رفته رفته و با گذشت سالها و شناخت انسان از پیرامون خود و کشف معادن سنگ در گوشه و کنار کشورهای دنیا و ساخت دستگاه های سنگ تراشی پیشرفته تحولی در خدمت سنگ بوجود آمد ، امروزه مردم با توجه به موقعیت اقتصادی خود و در نظر گرفتم محل سکونت سنگ قبر خریداری می کنند. برای مثال ساکنین مناطق سررسید و کوهستانی که اغلب بارش باران و برف و شدت برودت هوا بسیار زیاد است برای خرید سنگ قبر ، سنگهایی که در اینگونه آب و هوایی از استقامت بالاتری برخوردارند استفاده می کنند. و در مناطق گرمسیر با تابش شدید نور خورشید و گرمای خشک و سوزان از سنگهای مناسب چنین شرایط آب و هوایی استفاده می کنند. (توضیحات تکمیلی را در ادامه خواهیم آورد.) توجه فرمائید که سنگ قبر کالائی است مانند دیگر اجناس و لوازم که در منزل و یا هر جای دیگر استفاده می کنیم و هنگام خرید با استفاده از اطلاعات کسب شده از شخص متخصص و پرس و جو از دوستانی که تجربه استفاده از کالای مورد نظر شما را داشته و از کم و کیف آن کالا مطلع هستند ، کمک گرفته و با اطمینان اقدام به خرید می کنیم. البته بین سنگ قبر اورجینال و مرغوب و دیگر کالاهای مورد استفاده در منزل و . . . یک تفاوت وجود دارد . اگر ما با وجود اطلاعات کافی و داشتن اطمینان کامل کالایی برای منزل و یا . . . خریداری نماییم . ممکن است آن کالا در زمان استفاده به دلایلی از قبیل سوختن موتور یا یکی از قطعات و یا به یک باره از کار بیافتد ، و چون وجود آن کالا ضروری است مجبور به خرید مجدد آن کالا باشیم. اما اگر سنگ قبر را با کسب اطلاعات مفید و اطمینان کامل خرید نماییم و انجام مراحل آماده سازی سنگ قبر از صفر تا صد یدستان هنرمند و با تجربه بسپاریم تا در زمان طراحی و خطاطی و یا چره پردازی و یا سند بلاست و زیر سازی اصولی قبل از نصب سنگ به خوبی و درستی انجام پذیرد ، دیگه نیازی به خرید مجدد آن سنگ قبر نیست ، و با گذشت سالها آن سنگ همچون نامش سخت و سالم در جای خود قرار دارد و فقط با یک شستشوی معمولی یک اثر هنری زیبا ساخته و دستان هنرمند سنگ تراش یادبود 2 و با کمک ابزار آلات حرفه ای سنگ تراشی در مقابل دیده گان شما قرار داد.
در مجال اندکی که در اختیار داریم به معرفی تعدادی از برترین و با کیفیت ترین سنگهای قبر از معادن سنگ ایران بنام برندهای موفق پرداخته و از خصوصیات و کم و کیف تعدادی از سنگهای وارداتی و همچنین ارائه اطلاعاتی مفید جهت استفاده بهینه شما عزیزان می پردازیم.

چه نوع سنگ قبر انتخاب و خریداری کنیم.

آیا محل خاکسپاری و نصب سنگ را موقع خرید به فروشنده اطلاع دهیم ؟
برای خرید سنگ قبر مقاوم در برابر شرایط آب و هوا و زمین محل آرامگاه مهم است ؟
برای خرید سنگ قبر با کیفیت و مرغوب و ماندگاری طولانی پیشنهاد می کنیم هموطنانی که در مناطق سردسیر و کوهستانی و برفگیر با بارش باران و برف شدید می باشد و برودت هوا چندین درجه زیر صفر می باشد و همه جا یخبندان می شود ، بهتر است از سنگهای ایرانی درجه یک مانند برند گرانیت تویسرکان یا برند گرانیت سیمین اصفهان و . . . با قطر 8 سانت و 10 سانت همچنین سنگهای قبر خارجی بنام سنگ قبر برزیلی ، سنگ قبر هرات و سنگ قبر نانو درجه یک با قطر 8 سانت و 10 سانت استفاده نمایند. سنگ گرانیت تویسرکان همدان برنگ مشکی با دونه های ریز مشکی است ، وجو د75 درصد آهن در این سنگ به کیفیت و استقامت در هر نوع شرایط آب و هوایی کمک کرده است . سنگ گرانیت تویسرکان با جلوه ای زیبا و از لحاظ کیفیت و استقامت سنگ قبر فوق العاده ای است. وجود رگه های قهوه ای بصورت افقی در بعضی از موارد روی این سنگ قابل مشاهده می باشد. استخراج سنگ تویسرکان بسیار پر مشقت بوده و هزینه های زیادی در بر دارد که یکی از علل کمیابی این سنگ زیبا و مقاوم است و به سبب همین دلایل این سنگ در سال فقط 3 ماه استخراج می شود که این عامل کمیابی دیگر این سنگ است.
سنگ تویسرکان در کشورهای اروپایی از قبیل ، فرانسه و ایتالیا و چندین کشور دیگر طرف داران زیادی دارد و قبل از تحریمهای آمریکا علیه ایران سنگ فوقالعاده بصورت کُپ (تکه های تقریبا 20 تنی) به اروپا صادر می شد البته علیرغم تحریمها و عدم صادرات این سنگ به اروپا همواره سنگ گرانیت تویسرکان کمیاب است ، سنگ قبر گرانیت تویسرکان از لحاظ کیفیت و مقاومت در میان دیگر سنگهای ایرانی و حتی خارجی درجه یک بی نظیر است و در نوع شرایط جوی ، سردسیر و یخبندان و گرمسیر و داغ و سوزان ، و مناطق کویری و شرجی قابل استفاده بوده و تحت هیچ شرایطی پوسته نمی دهد ، ترک بر نمی دارد و تغییر شکل نمی دهد سنگ قبر اورجینال تویسرکان یکی از برترین سنگهای قبر است و یادبود 2 این سنگ را با ضمانت مادم العمر عرضه می کند.
دیگر سنگهای مرغوب ایرانی سنگهای مرمر درجه یک عبارتند از : مرمر سبز کرمان – سنگ گرانیت شیمی بیرجند – سنگ مرمر صورتی کرمان – سنگ قبر کرم کرمان – و سنک نخودی ، سنگ قبر نباتی ، سنگ قبر کاهویی ، سنگ قبر مرمر آجری ، سنگ سفید الماسی و سنگ مرمر شیری کرمان ، سنگهای قبر ذکر شده به ترتیب از بهترین نوع مرمر سبز ایرانی و از معادن سنگ کرمان ، معدن سنگ یزد ، معدن سنگ آذر شهر و معدن سنگ شیراز استخراج می شوند.


ارسال پاسخ به دیدگاه